Zuhal Abla Anaokulu
Bize Ulaşın 0216 474 49 92

Etkinliklerimiz

  •    (Her öğrencimizin okulumuza gelirken en sevdiği pijamasını giyerek ve yastığı ile gelmesini sağlamanız rica olunur. Birlikte yastık oyunları oynanacak.)

          

  •    Sevgililer Gününde öğrencilerimiz özel kostümleriyle katılacaklardır.

 

  • Okulumuzda PANAROMA TİYATRO oyuncularının sunumunu yapacakları BREMEN MIZIKACILARI adlı çocuk oyununu saat 10:30-12.00 arası izleyeceğiz. Tiyatro sonrası Meyve salatası, Çerez kokteyli ve Patlamış mısır servisi yapılacak oyun ile ilgili yorumları dinlenecek. (NOT: Katılım için 20 Lira gönderilmesi rica olunur.)

 

Yoga yoluyla çocuklarımıza kazandırmayı hedeflediğimiz  en büyük kazanım çevreleri ile uyum içerisinde yaşamayı öğrenmeleridir.Yogadaki duruşlarla ki bu duruşların birçoğu ,adını hayvanlardan ,bitkilerden  ve bilge kişilerden almıştır, evrendeki canlıların duruşlarını taklit ederek tüm canlılarla  ve evrenle bütünleşerek doğayla uyum halinde yaşamayı farkettirmektir.Öğrencilerimiz  yoga ile  fiziksel seviyede,akıl seviyesinde,duygusal seviyede ,entelektüel seviyede kazanımlar sağlarlar.Ayrıca nefeslerini kullanıp nabzı yavaşlatarak merkezi sinir sistemini de güçlendirirler.Öğrencilerimiz güne  müzikle birlikte Güneşi  selamlama serisi 12  yoga duruşu yaparak başlarlar..Ayrıca diğer derslerde de  kendilerini ifade etmede  yoga duruşlarından faydalanırlar.Oyunlar kurarlar.

 

  • (01-07) Mart ayı içinde Deprem Haftasında ‘’Personal tahliye Tatbikatı’’ yapıldı.Personal tahliye tatbikatında ,personel ve öğrencilere can ve mal kaybının en aza indirilmesi için alınacak tedbirler ile deprem ve yangın  konularında eğitim verildi,okul planlı bir şekilde boşaltıldı. Ve önceden belirlenen açık alan olarak okulun bahçesinde toplanıldı.